portret-1_edited.jpg

Agnieszka Stańczak

Dyrektor, pedagog, wychowawca

Zafascynowana Rodzicielstwem Bliskości, postanowiła w swojej pracy z grupą dzieci wdrożyć jej zasady, co nie było łatwe. Na drodze stały wymagania instytucji, dyrektorów, sztywne plany i programy, a w niektórych miejscach wręcz "zakaz przytulania i noszenia". To wszystko stało w sprzeczności z jej przekonaniami, szacunkiem do dziecka, wizją jego wzrostu i rozwoju w bezpiecznym, pełnym szacunku, troski i partnerstwa miejscu. I tak powstało Sezamkowo. 

 

Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Pedagogika przedszkolna, wczesnoszkolna i ogólna, studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Pedagogika Integracyjna i Włączająca oraz kurs Zarządzania Oświatą w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała już od czasów studenckich pracując zarówno z dziećmi jak i rodzicami. Najpierw oferując prywatną opiekę i edukację, później realizując staże i praktyki, aż w końcu, jako samodzielny wychowawca i nauczyciel. W trakcie studiów i pracy zawodowej poświęciła się na rzecz Fundacji „Radość dla Ludzi”, organizując tam eventy dla dzieci, zajęcia z klubu małego naukowca oraz prowadząc zajęcia taneczne.

Doświadczenie i wiedzę zdobyła w przedszkolach i szkołach państwowych i prywatnych. Pracowała między innymi, jako wychowawca anglojęzyczny w przedszkolu Montessori, co zaowocowało nowym i świeżym spojrzeniem na dziecko i jego rozwój. Do teraz sukcesywnie wprowadza zasady Marii Montessori w życie swoich grup.

Najważniejsze dla niej jest bezpieczeństwo i spokojny, harmonijny rozwój dziecka. Dba o to, aby każde dziecko miało czas, przestrzeń i odpowiednio stworzone warunki do poznawania siebie, kształtowania swoich preferencji i umiętności a także poczucia własnej wartości i tożsamości. W wychowaniu stawia nie tylko na umiejętności społeczno-emocjonalne ale również na samodzielność i odpowiedzialność zwraca szczególna uwagę na edukację małego dziecka, większy zasób doświadczeń i wiedzy pozwala dzieciom kształtować swoją osobowość, ich charakter oraz wolę. Dzieci czują się przy niej szczęśliwe i bezpieczne. Ma dużo energii i pomysłów, prowadzi zajęcia metodą projektu, uczy Korczakowskiego szacunku i wolności, odpowiedzialności i samodzielności Marii Montessori, zachęca do wspólnych aktywności, wymaga ale do niczego nie zmusza. Buduje u dzieci poczucie własnej wartości, wspiera w samodzielności, szanuje indywidualne tempo rozwoju, jest partnerem dziecka, słucha, uczy przez doświadczanie świata.

 

Prywatnie uwielbia długie spacery, odkrywanie nieznanych zakątków, zachwyca się przyrodą, jej zmiennością, chłonie zieleń, ciszę, obserwuje zmiany, wsłuchuje się w wiatr, śpiew ptaków, szum wody. Ważna jest dla niej chwila, tu i teraz. Dba o przyrodę, czyste powietrze, wodę, glebę i jej owoce. Baterie ładuje w ciszy, za miastem, zanurzając się w literaturze. 

P1015303.JPG

Dagmara Rusiak

Dyrektor w oddziale na ul. Miłkowskiego, psycholog, wychowawca

Psycholog z wykształcenia, opiekun z zawodu, pedagog z zamiłowania.


Absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania ze specjalnością Psychoterapia i terapia seksualna. Ukończyła kurs
opiekuna w żłobku oraz szkolenia i warsztaty dotyczące rozwoju i funkcjonowania małego dziecka w tym
m.in.: Oswoić dziecięcą złość, Rozwój i zabawa u dzieci w wieku 1-6, Trudne zachowania
przedszkolaka, Diagnoza psychologiczna dziecka w wieku przedszkolnym a także kurs Pierwszej
Pomocy Przedmedycznej.


Od ponad 8 lat wspiera rozwój dzieci w różnym wieku, dzieci zarówno prawidłowo jak i nieprawidłowo
rozwijających się. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Centrum Wspomagania Rozwoju ASAN,
Fundacji KROK PO KROKU, Punkcie Przedszkolnym „Klubik Integracyjny”.


Z Sezamkowem związana jest od 2015 roku, niemalże od samego początku jego funkcjonowania.
W pracy z dziećmi najważniejsza jest dla niej relacja – przyjazna, szczera, bezpieczna, pełna ciepła i
szacunku. Ma głębokie przekonanie, że otwartość, autentyczna ciekawość, uważność na to co
otrzymujemy od dzieci tu i teraz to fundamenty niezbędne do jej umacniania. Dają one szansę na
poznanie dziecka, zrozumienie jego zachowań, na odnalezienie ukrytych w tych zachowaniach potrzeb,
na dotarcie do niezauważalnych na pierwszy rzut oka treści, na nieprzegapienie czegoś.
Dba także o dobrą komunikację i stałą współpracę z rodzicami, będącymi tak ważnymi partnerami w
procesie rozwoju i wychowania dziecka.


Prywatnie miłośniczka psów, włoskiej kuchni i małych podróży po Polsce. Amatorsko śpiewa oraz gra na ukulele i kalimbie. Medytuje, interesuje się tematyką rozwoju duchowego i osobistego. Dużą radość sprawia jej fotografowanie. 


Wolny czas chętnie spędza szukając wytchnienia na łonie przyrody, wsłuchując się w szum drzew,
spacerując, obserwując wodę, niebo oraz wschody i zachody słońca. 

43415404_1002353833278593_9096069786021920768_n_edited.jpg

Małgorzata Baranowska

Kierownik w oddziale na ul. Sezam, Położna, Wychowawca

Ukończyła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym studia licencjackie na kierunku Położnictwo, obecnie kontynuuje naukę na niestacjonarnych studiach magisterskich.

Swoją przygodę z opieką nad dziećmi rozpoczęła już w dzieciństwie, zajmując się o wiele lat młodszym rodzeństwem. Od 18 roku życia pracuje jako niania w prywatnych domach. Wiele doświadczenia zdobyła także w czasie studiów na praktykach w szpitalu. Przez rok w Edynburgu opiekowała się również dziećmi w języku angielskim.

Uwielbia pracę z dziećmi, ma w sobie mnóstwo miłości, cierpliwości, ciepła i spokoju. Do każdego małego człowieka podchodzi indywidualnie, z szacunkiem i na zasadach partnerstwa, zawsze wszystko tłumaczy. Stara się aby każdy dzień z życia dziecka był kolejnym dniem Jego szczęśliwego rozwoju.

Jako położna bardzo interesuje się medycyną, zdrowiem i rozwojem. Stara się, aby dzieci wiedziały na czym polega zdrowy styl życia. Tłumaczy dlaczego ważne jest mycie rąk, zębów, zdrowe jedzenie czy chodzenie do lekarza.

iza001_edited.jpg

Izabella Cepko

Wychowawca

Posiada średnie wykształcenie. Będąc wieloletnim pracownikiem oświaty doskonale potrafi budować relacje z rodzicami i opiekunami. Rozumie ich obawy, troski i stara się sprostać ich oczekiwaniom. Posiada ogromne pokłady miłości i cierpliwości. Ukończyła stacjonarny kurs opiekuna dzieci do lat 3 a praktyki w ramach kursu odbyła w Sezamkowie. Panująca tam rodzinna atmosfera, cudowna kadra wspaniali wychowankowie tego żłobeczka skradli jej serce i właśnie tam postanowiła zostać wychowawcą i opiekunem.

 

To osoba z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad dziećmi. Jest matką dwóch dorosłych synów  i szczęśliwą babcią. Posiada ogromne pokłady miłości do dzieci. Zgłębia tajemnice dziecięcego świata tak by widzieć go oczyma dziecka. Wcześniej jako niania z zamiłowania oferowała prywatną opiekę i edukację. Życzliwa, serdeczna i pełna ciepła doskonale odgaduje potrzeby dzieci. Emanuje radością i optymizmem. Zaraża spokojem. Przytulasem i dobrym słowem leczy strapione maleńkie serduszka i ociera dziecięce łzy. Dostrzega najdrobniejsze sukcesy swoich podopiecznych i przegania ich smuteczki. Ogromna miłość do maluchów oraz zaangażowanie w ich edukację sprawiają że to ciocia - babcia. Czasem po prostu niezastąpiona. Przy niej dzieci czują się szczęśliwe i bezpieczne. Każde dziecko traktuje indywidualnie, doskonale wychwytując jego potrzeby i zainteresowania.

W pracy dydaktycznej mocny nacisk kładzie na zajęcia ruchowe, taniec, plastykę i sensorykę. W planie dnia jej wychowanków nie brakuje również zajęć wyciszających  i relaksacyjnych. Poziom zajęć dostosowuje do potrzeb grupy mając jednocześnie na uwadze indywidualne potrzeby i umiejętności dzieci. Stara się przybliżyć dzieciom otaczający ich świat namacalnie. Rozwija ich wrażliwość na dźwięki i piękno przyrody. Buduje z dziećmi doskonałe relacje. Dostrzega emocje maluchów i stara się zaspokajać ich potrzeby. Komunikacja z dzieckiem i możliwość dawania mu wyboru to podstawa w jej pracy wychowawczej. Uczy maluchy wzajemnej troski i opiekuńczości. Jej grupa jest jak wielodzietna rodzina, w której wszyscy kochają i troszczą się o siebie nawzajem.

 

Wyznaje zasadę, że aby sprostać wyzwaniom należy posiadaną wiedzę nieustannie pogłębiać. Na bieżąco uczestniczy w warsztatach, kursach i konferencjach dedykowanych wychowawcom żłobków. Dotychczas brała udział w warsztacie" Łagodna adaptacja", posiada certyfikaty ukończenia szkoleń i kursów "Sensoryczne i motoryczne wsparcie prawidłowego rozwoju dzieci do lat 3 , "Animacji żłobkowej i przedszkolnej", " Wspaniała relacja z dziećmi" oraz " Bajkoterapii". Kocha zwierzęta i obcowanie z naturą. Lubi zgłębiać tajniki ludzkiego umysłu i pracę z emocjami.

beata003_edited_edited.jpg

Beata Kowalczyk

Wychowawca

Ukończyła kurs opiekuna dziecięcego oraz odbyła 80cio godzinne praktyki zawodowe w żłobku z dziećmi w wieku 0,5-3 lat. W toku swojej edukacji, odbyła praktyczne szkolenie z " Bajkoterapii" oraz kurs "Wspaniała relacja", co wzbogaciło jej dotychczasową wiedzę z zakresu prawidłowej stymulacji do rozwoju małych dzieci a także budowania trwałych i bezpiecznych relacji z podopiecznymi. ​Pracę z dziećmi rozpoczęła od opieki nad dziećmi w najbliższym otoczeniu rodzinnym, opiekując się młodszym rodzeństwem, dziećmi sąsiadów, pracując dorywczo jako niania. 

Jest osobą  bardzo wrażliwą, uśmiechniętą, ogromną radość daje jej możliwość spędzania czasu z dziećmi. Ma wspaniałą więź ze swoimi podopiecznymi, traktuje ich jak swoich małych przyjaciół, słucha co mają do powiedzenia i pokazania, stara się ich zrozumieć i rozwiązywać ich problemy. Jest ich towarzyszką w rozwoju, kieruje, prowadzi, podąża za potrzebami, wspiera i motywuje do działania, niczego nie narzuca i nie przyspiesza, wie, że jeżeli dobrze się wsłucha i zgra z dziećmi to one same zasygnalizują jej czego w danym momencie potrzebują by rosnąć na silne, pewne siebie i samodzielne osoby

cv_edited.jpg

Aleksandra Suchecka

Wychowawca

Swoje spotkanie z dziećmi zaczęła od opieki nad siostrzenicami. Aktualnie pragnie łączyć swoją pracę
z dziećmi i uczyć się tego jak zaspokajać ich potrzeby i wspierać na każdym etapie ich rozwoju. Praca z dziećmi jest dla niej przyjemnością i polem do zdobywania cennego doświadczenia, które będzie przydatne nie tylko w zawodzie ale również w życiu. Stara się jak najlepiej wykonywać swoją pracę i wspierać najmłodszych, ale również wychowawców.

 

Jest osobą pozytywną i emanującą miłością, bardzo wrażliwą i pomocną. W kontakcie z dziećmi jest ciepła i
wyrozumiała. Z wytrwałością i cierpliwością pokazuje najmłodszym świat i pomaga go zrozumieć. 


Studiuje psychologię na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jednym z jej zainteresowań
jest właśnie psychologia. Ważne jest dla niej rozwijanie się w tej dziedzinie dlatego stara się poszerzać
wiedzę na ten temat i stosować ją w praktyce. W wolnych chwilach lubi spędzać czas aktywnie
poprzez sport.

basia gburczyk_edited.jpg

Basia Gburczyk

Instruktor umuzykalniających zajęć Gordonowskich

Animatorka zajęć umuzykalniających prowadzonych metodą gordonowską. Posiada dyplom ukończenia kursu gordonowskiego w 2011 r., jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gordonowskiego z siedzibą w Bydgoszczy.

Przez ponad osiem lat samodzielnie prowadziłam najmłodszą, przedprzedszkolną grupę dzieci. W przedszkolu zdobyła doświadczenie podczas pracy ze specjalistami: logopedą, fizjoterapeutą, psychologiem oraz podczas szkoleń dotyczących wszystkich sfer rozwojowych dziecka – w tym najważniejsze, wielogodzinne szkolenie dr Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dziecieca matematyka”. Od początku pracowała pod bezpośrednią opieką dr Katarzyny Mitros autorki wielu publikacji i artykułów dotyczących pracy z małymi dziećmi, która przez naście lat prowadziła przedszkole w Stanach Zjednoczonych. 

Pani Basia lubi pracę z dziećmi i chętnie dzieli się doświadczeniem oraz umiejętnościami. Amatorsko gra na skrzypcach. Niegdyś trenowała koszykówkę. Obecnie cały rok jeżdzi rowerem. Studiowała filologię klasyczną i polską. 

IMG_20200915_154928_resized_20220206_023437866.jpg

Monika Bugajny

Język angielski

Z wykształcenia jest muzykiem, gra na klarnecie. Kończy studia na kierunku Pedagogika Instrumentalna. Języka angielskiego uczyła się od najmłodszych lat w szkole, uzyskała dyplom szkoły językowej w Bournemouth w Anglii.

Język zawsze był jej pasją, a prowadzenie zajęć muzyczno-językowych postrzega jako możliwość łączenia pasji do muzyki i języka. Uwielbia obserwować postępy dzieci, a największą nagrodą jest radość okazywana przez podopiecznych, gdy tylko pojawi się w zasięgu ich wzroku.

Prywatnie cały wolny czas chętnie spędziłaby w górach lub podróżując po świecie. Kocha też jeździć na nartach i żeglować.

74612461_565218220916986_2586452206416822272_n.png

Magdalena Smolak

Logopeda

Absolwentka logopedii ogólnej i klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas praktyk w przedszkolach, szkołach podstawowych, prywatnych terapii logopedycznych, SPCSK przy ulicy Banacha 1a w Warszawie, Szpitalu Grochowskim i innych.

W pracy zawodowej podąża za potrzebami dziecka. Uważa, że profilaktyka logopedyczna pozwoli dzieciom łatwiej nawiązywać kontakty społeczne i lepiej wyrazić swoje potrzeby. Stosuje terapię poprzez zabawę wykorzystując najnowocześniejsze teorie wczesnej interwencji terapeutycznej. Praca z dziećmi daje jej dużo radości i satysfakcji. Jest osobą empatyczną, spokojną, ciepłą i wzbudzającą w dziecku poczucie bezpieczeństwa, które jest niezbędne do współpracy i uzyskania efektów terapii.